Viskas, ko reikia Jūsų automobiliui.

„Bosch car service“ padangų vadovas

Kuo skiriasi žieminės ir vasarinės padangos?

Ar būtumėte kada pagalvoję? Kai transporto priemone su vasarinėmis padangomis važiuojama sniegu padengtu keliu 50 km/val. greičiu, visiškai sustoti prireikia 43 metrų. Su žieminėmis padangomis reikalingas 35 m atstumas. Kitaip tariant, visais 7 m mažiau. Taip yra todėl, kad vasarinės padangos nesuteikia reikalingo sukibimo, kai temperatūra nukrenta žemiau 7°C. Dėl naudojamo specialaus gumos mišinio šiurkštesniu ir įprastai gilesniu protektoriumi su papildomais grioveliais, žieminės padangos užtikrina geresnį sukibimą.

Pasirinkę tinkamas padangas saugiai važinėkite visus metus

Remiantis statistikos duomenimis, žiemą avarijų pavojus yra šešis kartus didesnis nei vasarą. Be to, eismo įvykio atveju draudimo kompanijos yra linkusios dalį kaltės priskirti transporto priemonių, kuriose nesumontuotos tinkamos (teisiškai nurodytos) padangos, vairuotojams. Todėl prieš sėsdami į savo transporto priemonę atsižvelkite į oro sąlygas ir tinkamu laiku pakeiskite padangas į žiemines.

Kodėl svarbus yra tinkamumo priputimo slėgis?

Transporto priemonių svoris veikia ne tik padangas, bet ir jose esantį orą. Žemiau išvardyti faktoriai kelia pavojų saugumui kiekvienos kelionės metu, jei pripūtimo slėgis yra per žemas:

  • Stabdymo kelias tampa ilgesnis.
  • Dėl pernelyg didelio karščio susidarymo kyla padangų sugadinimo pavojus.
  • Dėl didesnio pasipriešinimo riedėjimui padidėja degalų sunaudojimas.

Kaip teisingai plauti padangas?

Ar dažnai automobiliui plauti naudojate aukšto slėgio plovyklę? Jei taip, svarbu būti itin kruopščiais, kai plaunate padangas. Arti nukreipta intensyvi karšto vandens čiurkšlė gali labai sugadinti padangas, nes dėl slėgio padidėja padangos medžiagos temperatūra ir gumoje susidaro pūslės, dėl kurių silpnėja padanga. Galimos pasekmės: padangos gali staiga prakiurti, kai transporto priemonė yra labai pakrauta ar važiuojant dideliu greičiu.

Į ką reikia atsižvelgti, kai plaunamos padangos:

  • pistoletą laikykite mažiausiai 20 cm atstumu nuo padangos;
  • vietoje intensyvios čiurkšlės naudokite plačios čiurkšlės srovę;
  • net jei plaunate sunkiai nuvalomą purvą, niekada tiesiogiai nenukreipkite srovės į vieną tašką, o judinkite srovę pirmyn ir atgal.

Kada reikia keisti padangas?

Reikia atsižvelgti į tris svarbius veiksnius: amžių, protektoriaus gylį ir galimą žalą. Nepamirškite, kad minimalus įstatymais reikalaujamas protektoriaus gylis yra 1,6 mm. Rekomenduojame: vasarines padangas vėliausiai keisti, kai protektoriaus gylis sumažėja iki 3 mm, o žiemines – kai protektoriaus gylis sumažėja iki 4 mm. Padangas taip pat reikėtų keisti, jei jos yra senesnės nei 10 metų – net tuo atveju, jei protektoriaus gylis vis dar pakankamas. Padangų amžių galima pamatyti ant jų įspaustame keturių skaitmenų DOT numeryje. Paskutiniai du skaitmenys nurodo pagaminimo metus, o pirmieji du nurodo pagaminimo savaitę.

Mūsų patarimas, kaip teisingai patikrinti:

Į griovelį, kur protektoriaus raštas labiausiai nusidėvėjęs, įdėkite 2-ų eurų monetą (1-o euro monetą, jei tikrinate vasarines padangas). Jei ant monetos esančių žvaigždžių nesimato, protektoriaus raštas tinkamos būklės.

Koks yra teisingas būdas laikyti padangas?

Kiekvieną žiemą iškyla ta pati problema – kur laikyti vasarines padangas? Mūsų siūloma alternatyva – laikyti jas dirbtuvėse. Paklauskite mūsų apie ištisus metus teikiamas su padangomis susijusias paslaugas. Jei nuspręsite ratus ir padangas laikyti namuose, svarbu atkreipti dėmesį į toliau pateiktus veiksnius:

  • Geriausiu atveju, padangas reikėtų laikyti sausoje, tamsioje, vėsioje ir saikingai vėdinamoje vietoje.
  • Ratus galima pakabinti, padėti ant lankų ar paguldyti ant žemės.
  • Padangos be ratlankių visada laikomos pastatytos.