Pagaliau atostogos! Tuo metu, kai ilsitės, jūsų transporto priemonė sunkiai dirba. Didesnė apkrova, didesnis greitis, kitoks klimatas ar ilgesni nuotoliai nuokalne yra didžiulis krūvis ne tik stabdžiams. Kad būtumėte užtikrinti, jog jūsų automobilis saugiai atveš jus į galutinį kelionės tašką, pravartu prieš kelionę atkreipti dėmesį į keletą dalykų:
Ar galite bent įsivaizduoti, kokios jėgos susidaro automobilyje staigiai stabdant ar susidūrimo atveju? Laisvi objektai automobilyje dažnai tampa rimtų keleivių sužeidimų priežastimi. To galima išvengti, jei dedant daiktus į transporto priemonę atsižvelgiama į toliau nurodytus elementus.
Ilgos atostogos, mažas bagažo skyrius – jei nepakanka transporto priemonėje esančios vietos bagažui, galima pasinaudoti ant stogo ar prie automobilio galo montuojamais laikikliais. Tačiau besidžiaugiant šia puikia galimybe būtina nepamiršti, jog krovinį vis tiek reikia tinkamai pritvirtinti, kad kelionės metu nieko nepamestumėte. Visada būtina atkreipti dėmesį į toliau išvardytus elementus:
Namelis ant ratų kelionėje – tai puikus sprendimas, kai norite būti nepriklausomi ir įsirengti stovyklavietę ten, kur tik norite. Namelis ant ratų ne tik užtikrina patogumą, bet ir suteikia daug papildomos vietos bagažui. Tačiau tam, kad saugiai pasiektumėte savo tikslą, būtina atsižvelgti į tam tikrus elementus, susijusius su bagažu ir vairavimu.
Nepradėkite kelionės atsižvelgdami tik į esamą eismo padėtį. Jūsų asmeninė produktyvumo kreivė yra svarbesnis veiksnys.
Ar žinojote, kad daugelis žmonių yra produktyviausi ryte (nuo 8 val. ryto iki pusiaudienio) ir ankstyvą vakarą (nuo 16 iki 19 val.). Susikaupimas mažėja anksti popietę (nuo 14 iki 16 val.) ir ypač po vidurnakčio. Todėl ilgą kelionę rekomenduojame pradėti kuo anksčiau ryte ir apie 14 val. padaryti ilgą pertrauką. Dėl mažesnio susikaupimo ir prasto matomumo pradėti kelionę vakare gali būti ne pats geriausias sprendimas.
Besiruošiant kelionei dažnai kyla sumaištis, todėl galima pamiršti kai kuriuos svarbius elementus. Todėl prieš pradedant kelionę rekomenduojame skirti laiko ir patikrinti šiuos punktus.
Kiek laiko galite vairuoti priklauso pirmiausia nuo to, kaip dažnai ilsitės ir ką veikiate po to. Kuo ilgiau važiuojate nesiilsėdami, tuo labiau lėtėja jūsų reakcija ir susidaro didesnis eismo incidento pavojus.
Mūsų patarimas. Pirmąją pertraukėlę padarykite praėjus daugiausiai trims ar keturioms kelionės valandoms. Pakvėpuokite kuo daugiau gryno oro. Jei važiuojate su vaikais, sustokite anksčiau.
Ar žinojote? Jūsų produktyvumas itin sumažėja nuo 14 iki 16 val. Todėl, kai vairuojate šiuo paros metu, planuokite ilsėtis kas 30 min. Nevalgykite sunkaus maisto. Jei paskirstysite savo maistą per visą dieną, jausitės mažiau pavargę.
Stebėkite, ar nepasirodo pavojaus ženklų: pavargusios akys, nuolatinis žiovavimas, lėtėjanti reakcija – tai pirmieji galimai mirtino mikromiego ženklai.
Patarimai, kaip galite padėti vaikams išlikti entuziastingiems: