Viskas, ko reikia Jūsų automobiliui.

„Bosch car service“ akumuliatoriaus vadovas

Į ką reikia atsižvelgti, kai perkate akumuliatorių?

Dėl pastoviai augančio elektroninės įrangos kiekio ir tokių naujų technologijų, kaip „start/stop” sistema ar energijos rekuperacijos funkcijos, šiuolaikiniuose automobiliuose tampa reikalingi galingi akumuliatoriai. Dėl dažno variklio paleidimo paprasti energijos šaltiniai greitai išeikvojami.

„Bosch“ akumuliatorius: Palyginimui, tokie ypatingi „Bosch“ akumuliatorių modeliai, kaip S5 AGM ir S5 EFB, užtikrina daug daugiau galios ir gali atlaikyti daug įkrovimo ciklų. Mūsų dirbtuvėse dirbantys ekspertai maloniai jums patars, nes pigesnis akumuliatorius ne visada yra geriausias pasirinkimas. Taip pat reikėtų atminti, kad, saugumo sumetimais, keleivių zonoje montuojami akumuliatoriai turi būti apsaugoti nuo sprogimų bei rūgšties nutekėjimo.

Kodėl svarbu tikrinti akumuliatorių?

Ar numanote, kokia dabartinė jūsų akumuliatoriaus būklė? Daugelis vairuotojų apie tai turbūt nė nepagalvoja, kol akumuliatorius nesugenda ar transporto priemonė tiesiog nebeužsiveda. Geriausias sprendimas – reguliariai tikrinti akumuliatorius „Bosch Car Service“ autodirbtuvėse. Juk geriau skirti kelias minutes dirbtuvėse nei sugedus transporto priemonei pagalbos laukti kelias valandas.

Patys galite atlikti šį tikrinimą naudodamiesi „Bosch“ C3 ar C7 akumuliatorių įkrovikliais. Taip užtikrinsite, kad akumuliatoriai yra paruošti veikti ir visiškai įkrauti – greitai, paprastai ir visiškai saugiai. Naudojantis C7 įkrovikliu mygtuko spustelėjimu galima pakartotinai įkrauti visiškai iškrautus akumuliatorius.

Kokia yra pagrindinė gedimų priežastis?

Ar žinojote, kad tik vieną iš trijų variklio nepaleidimo atvejų sukelia akumuliatoriaus defektas? Ne visada pats akumuliatorius yra problemos priežastis. Kiti automobilio komponentai taip pat gali įtakoti gedimus. Kitaip tariant: pakeitus akumuliatorių problema savaime neišsprendžiama, jei Jūsų transporto priemonė neužsiveda. Todėl patariama atsižvelgti į kitas galimas priežastis, kad išvengtumėte dar vienos kelionės į dirbtuves – taip nešvaistysite laiko, pinigų ir bus mažiau nepatogumų.

Kokios yra dažniausios trikčių priežastys?

Be itin ilgų laikotarpių, kai akumuliatorius nenaudojamas, vienas pagrindinių akumuliatorių trikčių priežasčių yra vadinamasis visiškas iškrovimas. Tokiu atveju, vienu metu išeikvojama visa galia. Akumuliatoriui padaryta žalia priklauso nuo to, kiek laiko nebuvo važiuota transporto priemone. Pasekmės: energijos praradimas, negalima įkrauti iš naujo, labai sutrumpinamas akumuliatoriaus eksploatacijos laikas.

Kodėl žiemą iškyla specifinių problemų?

Tikriausiai nustebsite, bet akumuliatoriams tinka šaltas oras. Karštais vasaros mėnesiais akumuliatoriai dėvisi daug labiau nei šaltais žiemos mėnesiais. Vis dėlto, dėl tirštesnės šaltos variklio alyvos akumuliatorius apkraunamas daugiau ir dėl to gali atsirasti defektų.

Ar galite padėti savo automobilio akumuliatoriui?

„Bosch“ C3 ir C7 akumuliatorių įkrovikliai greitai ir paprastai įkrauna akumuliatorius. Įkrovikliu C7 visiškai be pastangų galite netgi pakartotinai įkrauti visiškai iškrautus akumuliatorius. Todėl žiemą važinėsite be jokių problemų.

Ar saugu pakartotinai įkrauti akumuliatorius?

Nesijaudinkite! Elektroninė „Bosch“ C3 ir C7 akumuliatorių įkroviklių įkrovimo sistema automatiškai patikrina, kiek reikia įkrauti Jūsų automobilio akumuliatorių ar kiek galios jis gali priimti – nepriklausomai nuo naudojamo akumuliatoriaus tipo. Pakartotinai įkrauti yra visiškai saugu bet kokiu atveju: kadangi valdoma vieno mygtuko spustelėjimu, įtaisu beveik neįmanoma pasinaudoti netaisyklingai – netgi neteisingai prijungus prie polių, gnybtais srovė nebus tiekiama. Tai reiškia, kad automobilio akumuliatorių galite įkrauti visiškai saugiai ir, jei reikia, neišėmus jo iš automobilio.

8 būdai, kuriais galima prailginti eksploatacijos laiką

 1. Reguliariai tikrinkite akumuliatoriaus įtampą, įkrovimo lygį, paleidimo galią bei galios praradimą automobilyje.
 2. Patartina prieš pastatant automobilį žiemai iš jo išimti akumuliatorių. Mūsų patarimas – laikykite jį vėsioje vietoje.
 3. Bent du kartus per metus patikrinkite akumuliatorių. Jei akumuliatorius senas – tikrinkite kartą į mėnesį žiemą (šaltu laikotarpiu).
 4. Įsitikinkite, kad akumuliatorius gerai pritvirtintas akumuliatoriaus skyriuje, jo metalinės dalys gerai suteptos ir gnybtai gerai pritvirtinti.
 5. Kiek įmanoma venkite visiškai iškrauti akumuliatorių (tai gali nutikti, pavyzdžiui, palikus įjungtus žibintus).
 6. Užvedant transporto priemonę, nuspauskite sankabos pedalą. Tokiu būdu sumažinamas pasipriešinimas starteriui ir, tuo pačiu, energijos suvartojimas.
 7. Prieš paleisdami variklį, išjunkite visą nereikalingą elektros energiją vartojančią įrangą, pvz., radiją, oro kondicionierių ar papildomą šildytuvą.
 8. Po ilgo nenaudojimo laikotarpio išimkite akumuliatorių ir prijunkite jį prie elektroniniu būdu valdomo įkroviklio.

10 iškrauto akumuliatoriaus priežasčių:

 1. Trumpasis jungimas elektros sistemoje
  Trumpo jungimosi atveju per trumpą laiką iš akumuliatoriaus paimama didelė srovės dalis ir ji paverčiama šiluma.
 2. Palikti įjungti transporto priemonės žibintai
  Transporto priemonės žibintai eikvoja daug energijos ir todėl pastačius transporto priemonę juos reikėtų išjungti.
 3. Pagalbinis šildymas
  Jei esant mažai įtampai išjungtas papildomas šildymo ventiliatorius, akumuliatorius bus visiškai iškrautas. Tai įvyks ir tokiu atveju, jei naudojamas per mažas akumuliatorius.
 4. Sugedęs kintamosios srovės generatorius
  Jei važiavimo metu akumuliatorius neįkraunamas kintamosios srovės generatoriumi, jis yra vienintelis energijos šaltinis, teikiantis energiją valdymo įrenginiams ir kitai elektroninei įrangai tol, kol visiškai iškraunamas.
 5. Sugedęs kintamosios srovės generatoriaus reguliatorius
  Jei brokuotas kintamosios srovės generatoriaus jungiklis, akumuliatorius bus visiškai iškrautas dėl nepakankamo įkrovimo arba akumuliatorius bus per daug įkrautas.
 6. Valdymo bloko gedimas
  Jei valdymo įrenginiai neišjungiami, kai variklis yra išjungtas, jie toliau eikvoja energiją ir todėl akumuliatorius gali būti visiškai iškrautas.
 7. Elektros įrangos modifikavimas
  Tokia papildoma elektroninė įranga, kaip sėdynių šildymas, įprastai energiją naudoja per cigarečių pridegiklį ir todėl greitai iškrauna akumuliatorių.
 8. Netinkamo akumuliatoriaus montavimas
  Brokuotus akumuliatorius visada reikėtų keisti to paties tipo akumuliatoriumi, kad nebūtų sutrumpintas laikas iki kitos techninės priežiūros.
 9. Trumpos kelionės
  Trumpų kelionių metu suvartojama daugiau energijos nei gali suteikti kintamosios srovės generatorius. Todėl žiemą geriausia nenaudoti nereikalingos įrangos (sėdynių šildymo funkcijos, radijo ir pan.).
 10. Radijas, TV, DVD, šaldytuvas
  Radijas, navigacijos sistemos ir kiti medijų įrenginiai naudoja daug energijos, todėl, jei akumuliatorius nėra pakankamai įkrautas, jis bus visiškai iškrautas.