Profesionali akumuliatoriaus techninė priežiūra

Ar jūsų akumuliatorius pasiruošęs veikti ir yra tinkamai parengtas žiemai? „Bosch Car Service“ autodirbtuvėse galime nemokamai jį patikrinti. Ir jei reikia, mes jį nedelsiant pakeisime nauju, tad būsite tikri, jog senas akumuliatorius bus tinkamai utilizuotas.

 • Nemokamas akumuliatoriaus patikrinimas
 • Geriausios kokybės „Bosch“ akumuliatorių parinkimas
 • Ar norite nemokamai patikrinti akumuliatorių?

  Ar numanote, kokia dabartinė jūsų akumuliatoriaus būklė? Daugelis vairuotojų apie tai turbūt nė nepagalvoja, kol akumuliatorius nesugenda ar transporto priemonė tiesiog nebeužsiveda. Bet jei akumuliatorių reguliariai tikrinsite mūsų dirbtuvėse, kai būtina, mes jį pakeisime. Pranašumas – geriau keletą minučių palaukti, kol bus sumontuotas geriausios kokybės „Bosch“ produktas nei valandų valandas laukti avarinės tarnybos.

 • „Bosch“ akumuliatorius S4 (12 V, 60 Ah, 540 A)
 • „Bosch“ akumuliatorius S5 (12 V, 95 Ah, 850 A)
 • „Bosch“ akumuliatoriaus įkroviklis C3 (6 V, 1,2 Ah – 14 Ah ir 12 V, 1,2 Ah – 120 Ah), tinkantis visų įprastų akumuliatorių technologijoms (švino-rūgštiniams, AGM, EFB, šlapiems ir geliniams)
 • Žiema mūsų specialistų visiškai negąsdina

  Kai tik oras atšąla, apie tai galite išgirsti ir pamatyti visur aplinkui – nebepasisukantys starteriai ir sustojusios transporto priemonės. Dėl to dažniausiai kaltas silpnas akumuliatorius, kadangi, esant žemai temperatūrai, cheminiai procesai sulėtėja ir variklyje atsiranda didesnė trintis. Tai labai blogai bet kokiam automobilio akumuliatoriui, ypač, kai dar ir generatorius tinkamai neveikia.

  Lyg to būtų negana, šiuolaikinėse transporto priemonėse sumontuojama vis daugiau elektros įrangos – nuo „Start/Stop” sistemų iki veidrodėlių pašildymo. Tai reiškia, kad automobilių akumuliatorių priežiūra ir remontas vis labiau tampa specialistų sritimi. Todėl mes primygtinai patariame vairuotojams nekeisti akumuliatorių patiems, nebent turite reikalingas technines žinias. Visada geriausia patikėti techninę priežiūrą ir keitimą mūsų automobilių serviso darbuotojams – tiek vasarą, tiek žiemą.

  Pagalba nusidėvėjusiems akumuliatoriams

  Užvedimo pagalba gali būti didelis palengvinimas nusidėvėjusiems akumuliatoriams. Bet, prieš prijungdami savo automobilį prie kito, atsižvelkite į keletą aspektų:

  Abiejų akumuliatorių nominali įtampa turi būti vienoda (pvz., 12 V). Automobilių kėbulai negali liestis. Išjungę visą elektros įrangą, prijunkite raudoną gnybtą prie teigiamo iškrauto akumuliatoriaus gnybto ir tada prie įkrauto akumuliatoriaus gnybto. Tada prijunkite juodą gnybtą prie neigiamo įkrauto akumuliatoriaus gnybto, o kitą galą prijunkite prie transporto priemonės su iškrautu akumuliatoriumi variklio metalinio paviršiaus dalies (masės). Svarbu. Niekada neprijunkite jo prie neigiamo iškrauto akumuliatoriaus gnybto, nes gali kilti sprogimo pavojus. Tik tada bandykite užvesti transporto priemonę.

  Mūsų ekspertų patarimai

  Rūpinkitės savo automobilio akumuliatoriumi ir, jei įmanoma, stenkitės visiškai jo neiškrauti. Užvesdami variklį, nuspauskite sankabą ir išjunkite visą nereikalingą elektros įrangą. Jei ruošiatės automobilio ilgai nenaudoti, rekomenduojame prieš tai išimti jo akumuliatorių, jeigu automobilio gamintojas numatė tokią galimybę. Kitas svarbus patarimas. Laikykite akumuliatorių vėsioje, sausoje vietoje. Jam labiau tinka vėsa. Daugiau patarimų rasite mūsų „Akumuliatoriaus vadove“.